Szybka pożyczka w parabanku.

Szybka pożyczka w parabanku.

13 lutego, 2020 Wyłączono przez Jakub

Artykuł wyjaśni pojęcie parabanku oraz  zasady przyznawania chwilówek. Przedstawia również wady i zalety zaciągnięcia tego kredytu.

Czasami zdarza się, że znajdziemy się w trudnej sytuacji finansowej lub przed nami pilne wydatki. W życiu może nas spotkać wiele  takich okoliczności,np. awaria samochodu lub zalanie mieszkania. Nie zawsze znajdziemy chwilę na załatwianie formalności w banku lub też nie mamy już możliwości wzięcia kredytu, ponieważ zaciągnęliśmy inne zobowiązania. Niekiedy spodziewamy się też przypływu gotówki w najbliższym czasie i uznajemy, że nie będziemy przechodzić przez procedury instytucji finansowych. Jeżeli nie mamy możliwości pożyczenia pieniędzy od znajomych bądź rodziny to z pomocą przyjdą nam parabanki, które oferują szybkie pożyczki.

Co to jest parabank?

Parabank to prywatne przedsiębiorstwo działające na rynku finansowym w obszarze zobowiązań, ale nie podlegające ustawie o prawie bankowym. Taka firma kredytowa obsługuje  jedynie pożyczki, które udziela na własnych zasadach, regulowanych na podstawie kodeksu cywilnego i ustawie lichwiarskiej. Zazwyczaj nie możemy skorzystać w tej instytucji z takich instrumentów finansowych jak konto oszczędnościowe albo lokata depozytowa. W Polsce mamy dostęp do wielu takich placówek. Zanim jednak zdecydujemy się z nich skorzystać, warto zajrzeć do Rejestru Instytucji Pożyczkowych, gdzie każdy parabank ma obowiązek dokonać wpisu. Wówczas będziemy pewni, iż zaciągamy zobowiązanie w wiarygodnej firmie.

Zasady przyznawania chwilówek

Firmy pożyczkowe reklamują swoje usługi i przyciągają klientów  oferując przede wszystkim minimum formalności przy udzielaniu kredytu. Inaczej mówiąc, są to tzw. pożyczki na dowód. Najczęściej takie pożyczki są przyznawane na krótki okres, np. do 60 dni i należy w tym czasie zwrócić całą sumę.  Parabank może pożyczyć od kilkudziesięciu do 15 tysięcy złotych. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że chwilówka jest droższą pożyczką niż kredyt ratalny, czyli oprocentowanie takiego zadłużenia jest znacznie wyższe. Chociaż przy dużej ofercie parabanków można znaleźć kredyt w promocyjnej cenie. 

Łatwa dostępność szybkich kredytów

Szybkie pożyczki będą korzystnym rozwiązaniem dla osób potrzebujących pilnie gotówki. Szczególnie iż parabanki wzbogacają swoje usługi dostępnością w internecie 7 dni w tygodniu przez całą dobę. Dlatego też zaciągnięcie takiego zobowiązania nie stanowi żadnych trudności, jeżeli posiadamy rachunek bankowy i telefon. Niektóre parabanki udzielają kredytów również osobom, które widnieją w Krajowym Rejestrze Długów. Warto jednak być świadomym, iż takie zobowiązanie należy niezwłocznie oddać, ponieważ spóźnienie z ratą może wiązać się dodatkowymi znacznymi opłatami. Można stwierdzić, iż nie zawsze łatwość uzyskania pieniędzy gwarantuje nam  opłacalność tej transakcji.