Czas na zmianę auta? Pomyśl o kredycie samochodowym.

Czas na zmianę auta? Pomyśl o kredycie samochodowym.

15 lutego, 2020 Wyłączono przez Jakub

Artykuł przedstawia charakterystykę kredytu samochodowego oraz warunki jego przyznania. Wyjaśnia również, że ten kredyt może być udzielony również na inne pojazdy.

W dzisiejszych czasach samochód to konieczność dla większości osób. Auto jest podstawowym środkiem transportu do pracy, ale również przydaje się do robienia zakupów oraz wożenia dzieci na dodatkowe zajęcia. Na rynku jest dostępnych wiele modeli, które spełniają wymogi różnych użytkowników. Niektórzy zwracają uwagę na parametry technicze i ekonomiczne, a inni na komfort jazdy oraz pojemność samochodu. W związku z tak dużym wyborem warto dostosować pojazd do swoich potrzeb, ponieważ spędzamy w nim dużo czasu. Niestety nie zawsze możemy pozwolić sobie na zakup wymarzonego auta, ponieważ wraz ze wzrostem jakości rośnie również cena. Dlatego też warto zastanowić się nad  kredytem samochodowym.

Kredyty samochodowe dla każdego

Większość banków ma w swojej ofercie pożyczki na konkretny cel, w tym wypadku na zakup samochodu. W związku z tym warto zapoznać się z propozycjami różnych instytucji finansowych, a także skorzystać z internetowego kalkulatora kredytu samochodowego. Zaletą takiego zobowiązania jest to, iż banki nie wymagają wpłaty własnej. Okres kredytowania może wynosić od 6 do 120 miesięcy. Mamy również dowolność w wyborze pojazdu, czyli może być nowy lub używany. Jeżeli jednak zdecydujemy się na zakup samochodu z drugiej ręki, to nie może być on starszy niż 10 lat. Wyjątkiem tutaj mogą być samochody zabytkowe. Mimo, iż kredyt nazywamy samochodowym to na takich samych warunkach zostanie przyznany, jeżeli zdecydujemy się na zakup motocykla, quada, skutera, samochodu ciężarowego, a nawet statku. 

Warunki do spełnienia

Kredyt samochodowy nie różni się od innych kredytów bankowych, więc powinniśmy być przygotowani na podobne formalności. Instytucje finansowe wymagają zazwyczaj zaświadczenia o zatrudnieniu, pełnoletniego wieku kredytobiorcy, zdolności finansowej oraz wiarygodnej historii kredytowej. Należy również być świadomym, iż bank może ustanowić zabezpieczenie kredytu w  postaci nabywanego pojazdu, ale można zdecydować się na ofertę bez takiego warunku, np. mBanku.

Wymarzony samochód w zasięgu ręki

Podsumowując kredyt samochodowy będzie korzystnym rozwiązaniem dla fanów motoryzacji. Nie musimy odkładać przez długi okres na wymarzony pojazd, a spłata kredytu nie będzie też dotkliwa dla naszego portfela, ponieważ to zobowiązanie charakteryzuję się dość niską stopą oprocentowania wśród dostępnych pożyczek. Szczególnie może być to popularna oferta wśród młodych ludzi, którzy są krótko na rynku pracy, a marzą o pierwszym solidnym samochodzie. Na pewno taką opcję będą także rozważać rodzice, ponieważ przy wyborze auta będą kierować się jego bezpieczeństwem i takie pojazdy mają wyższą cenę.