Kantory internetowe. Wymieniaj waluty bez wychodzenia z  domu.

Kantory internetowe. Wymieniaj waluty bez wychodzenia z domu.

1 marca, 2020 Wyłączono przez Jakub

Artykuł przedstawia korzyści wynikające z korzystania usług ekantoru. Wyjaśnie również na czym polega sama transakcja wymiany waluty.

W dzisiejszych czasach, dzięki postępowi technologi informatycznej, możemy wiele spraw załatwić bez wychodzenia z domu. Począwszy od zakupów odzieżowych po sprawy urzędowe, np. rozliczenie PIT. Do tej sytuacji dostosowały się również kantory, które oferują wymiany walut w internecie. Obecnie na rynku mamy duży wybór firm, które zajmują się obrotem pieniędzy zagranicznych online.

Kto korzysta z e-kantorów?

Taka transakcja zyskuje popularność wśród wielu użytkowników, ponieważ sporo ludzi planuje zagraniczne wakacje i nie tracą w ten sposób czasu na wizyty w stacjonarnym kantorze. Z takiej opcji korzystają również osoby, które mają kredyt we frankach szwajcarskich.  Obrotem pieniędzy online są również zainteresowani przedsiębiorcy działający na rynku zagranicznym.  Ponadto jest to metoda na zaoszczędzenie gotówki, ponieważ w dowolnej chwili możemy obserwować kurs waluty i wymienić ją w najkorzystniejszym momencie. Tym bardziej, iż kantory internetowe, mają najniższe różnice w kupnie i sprzedaży waluty oraz stosunkowo opłacalne kursy, w porównaniu z ofertami wymiany walut  tradycyjnych placówek  oraz banków.

Jak wymienić pieniądze? 

Aby dokonać wymiany waluty, musimy posiadać dwa konta. Po pierwsze osobisty rachunek bankowy, na którym gromadzimy pieniądze w polskich złotych oraz specjalne konto walutowe przystosowane do obrotu pieniędzmi zagranicznymi. Następnie rejestrujemy się na stronie internetowej operatora i po uzupełnieniu danych, zlecamy przelew środków po opłacalnym dla nas kursie  na rachunek kantoru. Gdy pieniądze znajdą się na naszym koncie walutowym, otrzymujemy powiadomienie o zrealizowaniu transakcji. Zazwyczaj cała operacja realizowana jest automatycznie i już za chwilę możemy cieszyć się wymienionymi środkami. Przy wyborze firmy warto zwrócić uwagę, czy kantor ma założony rachunek w naszym banku, ponieważ unikniemy wtedy dodatkowych opłat, np. prowizji za przelew. Jeżeli e-kantor ma również placówkę stacjonarną w naszym miejscu zamieszkania, możemy zlecić odbiór gotówki w danym punkcie. Jest to dobre rozwiązanie, jeżeli zamierzamy podczas podróży korzystać z banknotów.

Czy to bezpieczna wymiana?

Kantor online to firma działająca na rynku finansowym i zobowiązania jest do przestrzegania wielu regulacji prawnych, np. kodeks cywilny, ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy, a także ustawa o ochronie danych osobowych. Natomiast od strony technicznej firmy korzystają z takich zabezpieczeń dla  użytkowników jak linki aktywacyjne i hasła SMS. Ponadto każde przedsiębiorstwo prowadzące działalność finansową w internecie ma dodatkowe wsparcie systemowe z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. W związku z tym wymiana walut to bezpieczna transakcja.